Prodej RD Bratčice

NA PRODEJ RD

BRATČICE u ČÁSLAVI

Dispozice 4+kk s možností rozšíření o daší pokoje a půdní vestavbu.

Dům ve vyhledávané lokalitě se započatou rekonstrukcí a prostorným pozemkem.

Kupní cena 2.990.000,- Kč včetně právního a hypotečního servisu.

 

 REZERVACE

Popis nemovitosti

Exkluzivně nabízíme k prodeji rodinný dům, dříve místními nazývaný Vila. Jde o cihlový dům na kamenné podezdívce z roku 1921. K obytné části domu s čelní fasádou orientovanou na východ je směrem do zahrady provedena přístavba hospodářské budovy do tvaru písmene L se stodolou, stájí a chlívem. Stodolu lze využít jako kryté garážové stání. Dále v zahradě je novostavba původně zamýšlená také jako ustájení domácích zvířat. Není zatím zastřešená a lze ji upravit na letní kuchyni, dílnu nebo jiné využití. 

Půda domu po celé jeho zastavěné ploše cca 250 m2 by mohla skvěle posloužit jako další obytné prostory, pokud by přízemí domu a jeho obytná část s výměrou cca 140 m2 vašim potřebám nestačila. Velkou výhodou domu je, že v r. 2019 na celé budově proběhla kompletní výměna střešních latí a krytiny. Ta je z pálené tašky. Opravené byly i komíny (není revize) a klempířské konstrukce.

V interiéru byly zahájené rekonstrukční práce. Z části jsou provedené rozvody vody a odpadů do centrální místnosti, která byla plánovaná jako prostorná koupelna o výměře 16 m2. V kuchyni propojené s obývacím pokojem jsou omítky očištěné na cihlu. Je tam také částečná příprava rozvodů vody a elektřiny. A rozvody pro osvětlení jsou i pod sádrokartonovým podhledem stropu. Obývací pokoj s kuchyní má plochu celkem 37 m2. Další pokoj do ulice má bez mála 20 m2.

Ostatní pokoje a jejich výměry a uspořádání lze nalézt a změřit v přehledné virtuální 3D prohlídce, kterou vám na vyžádání rádi zašleme na email. Tam najdete i půdorys celého domu včetně hospodářské budovy, virtuálně se můžete projít celým domem i s vaším stavebním technikem, abyste si sami udělali představu o tom, jaké rekonstrukce je potřeba v domě dokončit a jak případně dispozičně dům pro vaše potřeby přizpůsobit. Fantazii se meze nekladou.

Dům je tedy napojený na elektřinu (nová přípojka) a to včetně motorového proudu. Voda do domu je přivedené obecním vodovodem, vodoměrná šachta je před domem. Nicméně a zahradě je i kopaná studna. Kvalitu vody nezaručujeme, ale pro zalévání zahrady nebo další využití mimo kuchyni je dobrá. Vody bývalo vždy dostatek. Dům je napojen i na obecní tlakovou kanalizaci. Plyn do domu sice zaveden není, ale plyn je vedený v silnici před domem. A tak připojení domu na plyn je tedy také možné. Samozřejmě po splnění potřebných formalit.   

Okolí obce je vyhledávané cyklisty a turisty. V okolí je hustá síť cyklostezek a turistických tras na Tisou skálu, na western do Kozohlod, do nedaleké Čáslavi nebo do vyhlášené Kutné Hory. V obci je mnoho obecních spolků jako je dobrovolný hasičský sbor, fotbalový klub motoklub a další. V obci se konají zábavy a další společenské akce. Na fotbalovém hřišti, kde najdete i hřiště na nohejbal a dětské prolézačky a skluzavky se také často koná mnoho sportovních klání a oslav.

V nedaleké obci Potěhy je potom školka, škola (9ti letka), zdravotní středisko vč. zubního oddělení, obchody, restaurace atd. Od nabízeného domu je to v docházkové vzdálenosti, jezdí tam ale i autobus a děti z Bratčic do Potěh do školy běžně docházejí nebo dojíždějí autobusem, na kole apod.

Za prací je možné snadno dojíždět do okolních měst jako je Čáslav, Kutná Hora nebo Kolín, ale někteří obyvatelé Bratčic odsud dojíždějí třeba i do Havlíčkova Brodu, Ledče n. Sázavou nebo i do Prahy. Obec Bratčice je také rodištěm Jana Pernera (1815-1845), slavného železničního inženýra, který patří do ještě proslulejší mlynářské rodiny. U Bratčic také proběhla první bitva Třicetileté války. Historie obce ale spadá ještě hlouběji do 12. století. Více detailů nejen o historii najdete na webových stránkách obce www.bratcice.cz. Tam si můžete prohlédnout i video obce z leteckého pohledu. Na první pohled zaujmou i místní rybníky, rekonstruovaný kostel nebo právě zmiňované sportoviště.

Ale zpět k domu. Protože se na dům nezpracovával průkaz energetické náročnosti budovy (PENB), inzerujeme kategorii G.

Financování hypotékou je možné. Předpokládáme ale, že bude bankou požadováno i doložení vlastních zdrojů pro potřebnou rekonstrukci nebo zajištěné úvěrové financování takové rekonstrukce, aby byl dům po vyčerpání úvěru a dokončení celého záměru obyvatelný. Případně by hypotéka musela být zajištěna jinou nemovitostí, alespoň přechodně do doby dokončení rekonstrukce. S financováním vám rádi poradíme a pomůžeme vyjednat optimální úvěr. Individuálně lze záměr konzultovat bezplatně i předem, než si domluvíme osobní prohlídku.

Pokud na vašem zařízení nevidíte odkaz na 3D Virtuální prohlídku, rádi ho zašleme na vyžádání emailem. Také se může stát, že ve virtuální prohlídce na serverech neuvidíte 360° fotografie dvora a okolí domu. Tady na této stránce by měly být vidět. Pokud ne, tak nám také napište o odkaz, kde panoramatické foto okolí domu není blokováno.

Pro osobní prohlídku si neváhejte zavolat.

Hezký den.

Jiří Moravec

602 572 537

3D scan

Fotogalerie

půdorys a hranice pozemků

Zde v brzké době naleznete půdorys domu.

 

Zároveň přikládáme mapu zpřesnění hranic pozemků. V katastru nemovitostí je katastrální mapa ještě bez této změny a pracujeme na jejím zapracování:

 

 

 

 

Bc. Jiří Moravec, MBA


Bc. Jiří Moravec, MBA

Kontaktní formulář