Byt 3+1 Praha, Velká Ohrada, Stodůlky

 

PRODEJ DRUŠTEVNÍHO BYTU 

3+1 s velkou lodží

PRAHA  Stodůlky

cena 3 750 000 Kč

Popis nemovitosti

Dobrý den. Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme slunný byt 3 + 1 (podlahová plocha 73 m2, celková užitná plocha 85 m2). Snadnou úpravou (odstraněním příčky mezi kuchyní a obývacím pokojem) lze byt dispozičně změnit na 3+kk. Orientace kuchyně a obývacího pokoje je na západ, pokoj a ložnice je orientovaná na východ do klidného vnitrobloku bez dopravy. Byt je navíc ve vyšším patře a žádný hluk z ulice vás nebude rušit.

Byt má prostorný obývací pokoj s velkou lodžií 7 m2 přesahující až pod okno kuchyně. Kuchyně je mimochodem po rekonstrukci, včetně linky, spotřebičů a rozvodů. Kromě sušení prádla si na lodžii můžete pořídit stoleček a židličky a vytvořit si malý koutek pro relax při kávě či čaji. Bytové družstvo předběžně plánuje zasklít všechny lodžie v domě a zateplit ty části fasády, které ještě nejsou. To z lodžie vytvoří další obytnou zónu i na zimní období a ušetří nemalé náklady na vytápění. 

Dětský pokoj i ložnice jsou samostatné, neprůchozí, vstup do každé místnosti v bytě je vždy z centrální chodby bytu. Koupelna a WC jsou oddělené. Jádro je původní, ale to vám při případné rekonstrukci umožní upravit velikost koupelny, propojit ji s WC, vybudovat šatnu u ložnice nebo v chodbě apod. Vše podle vašich představ. Fantazii se meze nekladou. Podlahy v bytě jsou plovoucí nebo PVC. Topení je ústřední dálkové, zaveden internet, kabelová televize a telefon. K bytu náleží sklep, jehož výměra je oficiálně uváděna jen 1,5 m2. Ale přeměřil jsem ji a můžu slíbit prostornou krajní zděnou kóji s vlastním oknem o velikosti faktických 4,9 m2. V domě jsou navíc společné prostory jako kolárna v přízemí, prádelna a sušárna ve sklepě apod. Sklep je zajištěný mřížemi a stejně jako vchod do domu i kamerovým systémem. Díky své poloze v e vyšším patře nabízí byt hezký výhled do okolí. Sídlišti nechybí zeleň a vzrostlé stromy. Parkování před domem je bezplatné.

V lokalitě Velká Ohrada je klid. Jde o neprůjezdnou zónu nedaleko nádherného Prokopského údolí. Do Ohrady zajíždí jen místní obyvatelé. Přesto, že tady budete bydlet jako ve městě, jste pár kroků od přírody. Lokalita je perfektní také svojí infrastrukturou. V docházkové vzdálenosti pár minut od bytu je školka, škola, zastávky autobusu, metro Lužiny je dostupné pěšky do 20 min., autobusem na metro Nové Butovice to potrvá jen 10 min., nákupní centrum s veškerým vyžitím je 5 minut autem. Na metru Nové Butovice se také buduje nové moderní diagnostické centrum Hořovické nemocnice a je zde v okolí mnoho pracovních příležitostí. Autem jste na pražském okruhu za pár minut a až vás omrzí velkoměsto, na víkendové výjezdy do přírody nebudete muset v kolonách ven z města trávit dlouhé desítky minut. A jestli cestujete rádi letecky, tak na letiště Václava Havla se dostanete za necelých 20 min.

Jedná se o byt družstevní a v blízké době nelze byt převést do osobního vlastnictví. Nelze tedy ani  zřídit zástavní právo pro bankovní hypotéku. Možnosti financování ale existují. Hypotékou se zástavním právem k jiné nemovitostí, nezajištěným úvěrem ze stavebního spoření speciálně určeným na družstevní bydlení apod. Pro domluvu ohledně možností financování prosím volejte, pište. Rádi vám poradíme, případně vše vyřídíme za vás.

Výše anuity, tj. poměrné části úvěru náležející k bytu poskytnutého bankou bytovému družstvu na nákup domu od města, je aktuálně cca 1,16 mil. Kč. Splátka úvěru/anuity je měsíčně 5.323,- Kč. Kromě uvedené anuity a nájmu placenému družstvu ve výši 863,-Kč, ze kterého jsou hrazeny poplatky jako je správa domu, pojištění domu, daň z nemovitosti apod., je tedy třeba připočítat ještě obvyklé náklady na bydlení, jako je fond oprav, zálohy na vodu, topení, společné prostory, elektřinu apod. Anuitu lze mimořádně celou nebo z části splatit každý rok vždy v červnu. Mimořádnou splátkou se měsíční úhrada anuity/úvěru družstva sníží. Pro rozpis měsíčních nákladů na byt prosím napište dotaz. 

Energetická náročnost budovy je prozatím v kategorii D. Po připravovaném zasklení lodžií a zateplení fasády se výrazně sníží náklady na vytápění. Zároveň je v plánu vybudování vlastní kotelny pro celý dům, která by uspořila i velkou část nákladů na topení i ohřev vody. To ale zatím nebylo projednáno na členské schůzi, nicméně je to ve výhledu 2 let.

Byt je možné také podnajímat. Souhlas s tím vystavuje předsednictvo družstva a za podnajímání se neplatí žádné poplatky. 

Odkaz na 3D virtuální prohlídku bytu zašleme na požádání, pokud se vám tady nezobrazuje. Pro volný termín osobní prohlídky si prosím napište nebo zavolejte na uvedené kontakty.

Na shledanou na prohlídce.

 

 

 

3D scan

Fotogalerie

Bc. Jiří Moravec, MBA


Bc. Jiří Moravec, MBA

Kontaktní formulář